Τρίτη 1 Δεκεμβρίου 2015

Επέστρεψε με 4 Μετάλλια η αποστολή του Α.Σ ΣΟΤΟΚΑΝ ΚΑΡΑΤΕ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ από το "MARMARA CUP 2015"

Τελείωσε το Διεθνές Κύπελλο "Marmara Cup" που διεξήχθη στην Κωνσταντινούπολη στο "Bagcilar Olimpic Sport Hall" με την συμμετοχή 137 συλλόγων και 1025 αθλητών.
Η Ελληνική αποστολή συμμετείχε με 24 συλλόγους και 100 αθλητές απ'όλη την Ελλάδα και επιστρέφει με 16 χρυσά ,10 ασημένια και 25 χάλκινα μετάλλια στο σύνολο.

Ο Α.Σ.Σοτοκαν Καρατε Λακκώματος συμμετείχε με 10 αθλητές και κατέκτησε 1 χρυσό,1 ασημένιο και 2 χάλκινα μετάλλια.
Πιο αναλυτικά:
Ιωαννίδης Χαράλαμπος  ΧΡΥΣΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ στην κατηγορία Kumite παίδων -34kgr

Τζίλια Στελίνα ΑΣΗΜΕΝΙΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ στην κατηγορία Kumite κορασίδων -38kgr

Κατερίνα Πλαστράκη κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία Kumite γυναικών -61kgr

Ορτουλίδης Αναστάσιος κατέκτησε το Χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία Kumite εφήβων +70 kgr.

Αξιέπαινη ήταν και η πορεία των υπολοίπων αθλητών : Λεωνίδα Σότα, Αλεξίας Κωστελίδου, Θωμαϊς Δέδα, Χριστίνας Μπάρδη, Χρήστου Τζίλια και Γιώργου Παπαδόπουλου οι οποίοι συγκαταλέχθησαν μέσα στους 7 καλύτερους καρατέκα  του τουρνουά στις κατηγορίες που αγωνίσθηκαν.

Θερμά ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ τόσο στους αθλητές για το εγχείρημά τους όσο και  στον Ομοσπονδιακό Προπονητή Κώστα Παπαδόπουλο για την ατέρμονη προσπάθεια του.